
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 820 µF |
| Tolerance | 20 % |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | 8 mΩ |
| Life (Hours) | 2000 Hours |
| Height - Seated (Max) | 8.5 mm |
| Diameter | 6.3 mm |
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating | 6.3 V |
| RoHS | Compliant |
| Lead Pitch | 2.5 mm |
| Ripple Current @ High Frequency | 4.7 A @ 100 kHz |
Stock: 3028
Distributors
pcbx
Unit Price$0.13757
Ext.Price$0.13757
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.13757 | $0.13757 |
| 10 | $0.12205 | $1.22050 |
| 50 | $0.10829 | $5.41450 |
| 100 | $0.09830 | $9.83000 |
| 500 | $0.08923 | $44.61500 |
| 1000 | $0.08100 | $81.00000 |
| 3000 | $0.07555 | $226.65000 |
| 5000 | $0.07046 | $352.30000 |
| 10000 | $0.06958 | $695.80000 |
